Červenec 2015

LISTOHLOD

31. července 2015 v 22:12 | hp |  Na cestě
Název rod Listohlodi získal tím, že mnohé druhy rodu hostují na listnatých dřevinách a listy, které jim slouží za potravu "ohlodávají". Většina druhů je právě proto zbarvena díky ošupení těla do mnoha variant a odstínů olivově až zářivě zelených tónů. A to je skvělý způsob, jak mimikry chrání brouky ve svém životním prostředí.Zdroj-Wikipedie.A to je vše. Nemohla jsem si vybrat, tak je jich víc.

NA ZAHRÁDCE

8. července 2015 v 23:13 | hp |  Ze zahrady
Několik fotek ze zahrady.
Poslední fotka je vzpomínkou na naši Betynu. Je to již rok....

LOVČÍK HAJNÍ

2. července 2015 v 18:46 | hp |  Na louce
Lovčík hajní- Pisaura mirabilis je velmi rozšířený 10-16mm velký pavouk, kterého najdeme nejčastěji na zastíněných místech na vysoké trávě.
Tělo má zbarveno šedo-hnědě, barva je do světlé až po tmavě hnědou. Na hlavohrudi má tenký světlý proužek. Sameček se od samičky velikostí moc neliší. Nohy má dlouhé a moc se nebojí. Dá se docela dobře fotit, v nejhorším případě spadne na zem, ale za chvíli zase vyleze na své místo. Nejčastěji se nachází na kopřivách.


Lovčík netká pavučiny, jen za sebou v případě nebezpečí tká jedno vlákno, po které vyleze zpět. Většinou se vyhřívá na listech, avšak loví při zemi.

Od června probíhá u lovčíků páření. Sameček üloví nějakou mouchu, zabalí do balíčku a s tímto dárkem se přiblíží k samičce. Jestliže ho samička přijme a začne hodovat, může začít páření. Může se stát, že samička dar nepřijme a samečka sežere.

Po měsíci si samička udělá kulovitý kokon, nosí ho v chalicerách a v tomto období nepřijímá potravu. Před líhnutím udělá pavučinové hnízdo, kokon do něj uloží a pavoučci se rodí. Nějaký čas jsou v dosahu hnízda, ale pak se rozlezou a každý žije svůj život.
Poslední fotografie jsou pořízeny při schovávačce. Lovčík už měl focení asi dost, ale padat se mu také nechtělo.