Leden 2013

DLOUHÝ ČAS II.

28. ledna 2013 v 19:01 | hp |  Ostatní
Hrátky s dlouhým časem se mi docela zalíbily.Má to své výhody, nemusím se snažit držet pevně foťák, aby bylo vše dokonale ostré a hodně fotek mne doma překvapilo.

DLOUHÝ ČAS...

24. ledna 2013 v 11:55 | hp |  Ostatní


Dlouhý expoziční čas má logicky schopnost rozmazat vše,co se hýbe.
Když se k tomu přidá i můj dlouhý čas a procházky se psi, vzniknout fotografie,které se někomu budou líbit a druhý je bude považovat za paskvil.Dlouhý čas a smutek, samota na procházkách jen ve společnosti našich pejsků....
Tak jsem to zkusila.
Nastavit dlouhý čas 1/4 a při expozici trochu pohnout fotoaparátem nahoru, dolů a do strany. Zkusila jsem i kruh,ale to až příště.Tady byl pohyb moc rychlý,Bišinka poskočila a vypadá jako duch.
U této fotografie jsem správně zaostřila a Betynu zachytila docela ostře.
U poslední fotky se mi líbí pohyb větví.


MILUJI...

9. ledna 2013 v 19:16 | hp |  Výlety
Miluji dvě města.
Prahu a Český Krumlov.
Bylo 31.12.,Silvestr - poslední den v roce a my jsme za celý rok nebyli v Praze.
Ráno přišlo rozhodnutí - jedu tam,vlakem,sama a sejdeme se s manželem na hlavním,až se bude vracet od maminky.
Sešli jsme se a užili si vánoční a silvestrovskou Prahu, už odpoledne plnou lidiček a rachejtlí, pohody i krásné výzdoby.


Atmosféru jsme nasáli a mohli jet domů na naši samotu. Bylo to opravdu skvělé.
Doma jsme vystříleli pár raket,popřáli si a koukali na ohňostroje v okolí. Vidíme na pět obcí, střílelo se vesele a dlouho.

Ještě mi zbývalo druhé milované a mé rodné město.
Procházka ke kostelu, po břehu Vltavy zezadu Pivovaru, uličkami v klášteře a to hlavně proto, že ve městě bylo jako obvykle mraky turistů. Docela mne překvapilo množství ruských turistů, dokonce i nápisy na obchůdcích byly v ruštině.
Zbytek dne jsme byli u sestry, probrali vše důležité a večer jeli domů. U Dynína byla bouračka, silnice uzavřena, lilo jako z konve a cesta se protáhla o další dvě hodiny.

Ale zase ..UŽILA JSEM SI TO.