Duben 2012

ŽIVOT V JEZÍRKU

29. dubna 2012 v 21:31 | hp |  Ze zahrady


Náš život na samotě je v poslední době dost nudný. Krmení oveček nám nedovoluje na delší dobu odjet z domova, třeba na výlet, což bych už moc potřebovala a tak jsme se pustili do přístavby. A to mám také ráda, bude něco nového a jiného. Zkrátka změna. Na kafíčko si sedneme k jezírku, pozorujeme živočichy, kterých je tam letos opravdu požehnaně. Rybičky, žáby,vodoměrky, pulci /asi milion/,určitě je tam dost larev vážky a šídla a už podruhé jsme pozorovali i užovku obojkovou.

DUBEN NA ZAHRADĚ

24. dubna 2012 v 15:42 | hp |  Ze zahrady
Březen utekl jako voda a pomalu končí i duben.Trávím čas pořád ještě krmením jehňat a docela mne to už nebaví.
Pišta se má k světu, je pěkně kulaťoučký,ale malá ovečka je pořád malinkatá i když krmená pravidelně a pořád bečí.Jakmile se objevíme na zahradě, spustí,lítá kolem plotu a chtěla by k nám.
Musela jsem si jít zafotit..sice jen na zahradu,sice jen pár rozkvétajích kvítků, ale aspoň něco.

Mezi jahodama na mne vykukovala ještěrka a u jezírka se vyhřívala vosa.

JARO

16. dubna 2012 v 14:02 | hp |  Ze zahrady
Štěňata a ovce,úklid zahrady,sázení a pletí mne tak zaměstnává a vyčerpává, že nemám sílu dávat příspěvky na blog.
Jen si sem tam něco vyfotím,už to nechávám i ve foťáku, /ještě že jsou dnešní karty velkokapacitní/.
Navečer jen sednu k notebooku, uvelebím se na sedačce a většinou prohlédnu blogy a skončím na Facebooku. To je mor.
I když mám mezi přáteli jenom fotografy a mám jich jenom asi 103,tak mi trvá docela dlouho prohlédnou jejich každodenní fotografické příspěvky...no jsou pilnější než já.
Ale přesto musím zdokumentovat, co se děje na naší zahradě.

Kytičky mi ještě nekvetou, jsme dost vysoko, jenom broskev uskladněná ve skleníku přes zimu si nedá poroučet počasím.Zahájila svůj cyklus a rozkvetla v plné kráse. Museli jsme ji vyndat ven kvůli osázení skleníku, tak nevím...

Do rybníčka se přišly spářit žáby a přes značný odpor manžela jsem si vydupala, že nechal nakladená vajíčka mezi kytkama a nechá vykulit pulce. Uvěřil mi, že až se z pulců stanou žáby, opustí rybníček a odejdou.
Zatím vykvetlo jen pár krokusů.
Na závěr bych chtěla poděkovat Elišce, která mi radami o ovečkách moc pomohla a posílám jí fotku našeho posledního přírůstku a jeho mámy, která ho zavrhla. Mrcha...