Březen 2012

VÍTÁNÍ JARA

30. března 2012 v 13:20 | hp |  Ostatní
Začalo jaro, je krásné počasí,sluníčko docela pere a nás to nutí k práci na zahradě.
Jeden až žasne, co je po zimě bordelu. Tak nejdříve shrabat trávník, ostříhat vše suché z květin a letos také velký průřez keřů. A že toho bylo...
A do toho se začala rodit mláďata. První byla ovečka Otylka, krásná a zdravá holka se narodila Madlence brzy nad ránem a my s ní neměli žádnou práci. Maminka si ji obstarala vzorně sama. Pak přišel čas na naší fenku bišonka. Porod byl velmi dlouhý, jedno štěňátko to nezvládlo a ostatních šest se mělo k světu.


Práce s nimi za začátku moc nebylo, jen ležela a žrala.


Ale fotit se nedala. Tak se omlouvám za kvalitu.V zimní zahradě.kde jsme jim udělali dočasný domov moc místa nezbylo a tak jsem si říkala až budou venku,tak je snad vyfotím líp. Ale to už byla tak živá a mrštná, že se mi to nevedlo.

Dnes už jsou některá ze štěňat u svých nových páníčků a my doufáme, že se mají dobře a dělají jim radost.
Užili jsme si s nimi hodně práce a také hodně legrace. Malá chlupatá klubíčka lákala k mazlení a já jen doufám,že jsem je moc nerozmazlila.

Ještě přišlo na řadu zahradní jezírko, z 10 rybek přežila jenom jedna a také žáby měly smůlu. Nevím proč jich většina uhynula, ale tentokrát byl led opravdu hodně silný a docela na dlouho jezírko uzavřel, tak asi proto. Letos mělo dost majitelů jezírek stejný problém. Nasadili jsme nové rybičky, lovíme žáby,které se sem stahují a nosíme je do rybníčka.

A do toho všeho se rozhodla rodit další ovečka Amálka, je to prvorodička a nevěděla si rady. Narodil se Pišta, velmi hubený beránek a ona ho nechtěla. Tak jsme nastoupili jako náhradní rodiče a krmíme každé dvě hodiny z lahve.
Je to docela otročina.


Pišta se má k světu, noci tráví ve skleníku a dny s ostatními ovečkami, ale má to těžké.
Už zase řve, musím jít krmit.

KOUŘOVKY

8. března 2012 v 16:11 | hp |  Ostatní
Tento rok není pro mne příliš příznivý.
Minulo období naděje, smíření a rozloučení, zůstal smutek a vzpomínky.

Abych se zabavila, zkusila jsem další fotografickou disciplinu a to fotografování kouře.Přečetla jsem si návody, ale protože nemám externí blesk ani jiné silné halogenové světlo,řekla jsem si ... zkusím jinak.
V zimní zahradě jsem si zapálila vonnou tyčinku a hledala místo,kde neproudí vzduch. Našla,pohodlně se usadila na schodě,dala foťák na stativ,nastavila clonu,zapnula vestavěný blesk a zkusila.
Tyčinku jsem držela v ruce před macro objektivem a cvakala. Ruka se mi sice třásla,nevadilo to,kouř stoupal ve vlnkách už od hořící tyčinky.
Některé snímky jsem upravovala v Zoneru a jiné ve Photoshopu,postup barevných úprav jsem psala přímo na fotky pro toho, kdo hledá.

Tak posuďte a zkuste také..
A dejte vědět.