Listopad 2010

STRAŠILKA AUSTRALSKÁ II.

22. listopadu 2010 v 20:48 | hp |  Ostatní

Každý rok je měsíc listopad pro mne velmi náročný a na jeho konci jsem neskutečně unavená,nohy mne nechtějí nosit,spánek se mi vyhýbá,nervy a křeče všude..
Dnes je zakázka hotová a tak honem vytáhnout zahálející foťák,cvaknout aspoň strašilku,která prchla z terária a šup s tím na blog.

strašilka australská1


strašilka australská2

Dva dny si užívala na sukulentu před oknem zimní zahrady a neměla co jíst. Myslím,že uvítala návrat do terárka a malinové listí.

strašilka australská3

Na přesun jsem použila větší list,ona je strašně líná,vyvaluje se a nechce zapózovat,ale do ruky ji beru nerada,abych jí neublížila.

strašilka australská4

strašilka australská5

Ještě u okna.

strašilka australská6


strašilka australská7


A na závěr - jeden snímek ranního pohledu z okna. Za povšimnutí stojí náš nový zahradní rybníček,který jsem si vyloudila. Zatím jsou tam jen dva kapři čekající na vánoční večeři a na jaře se určitě nastěhuje moje oblíbená vodní havěť.

ráno-listopad 2010

U RYBNÍKA

8. listopadu 2010 v 21:58 | hp |  Výlety
u rybníka 2

Kousek od Soběslavi.


u rybníka 3

u rybníka 4

u rybníka 5

u rybníka 6
u rybníka 1

FOTOSERIÁL

2. listopadu 2010 v 20:39 | hp |  Pavouci
Jedno říjnové ráno jsem pozorovala křižáka čtyřskvrnného jak staví pavučinu a vznikl tento fotoseriál.

křižák s pavučinou

Dokončil své nové dílko a vylezl se ukrýt do pelíšku na vysoké květině. Až do jeho pavučinky vlétne kořist,dost dlouho bude vyčkávat,tahat za vodící vlákno a jestliže bude kořist pevně chycená,vydá se jí ulovit.
Křižák čtyřskvrnný je velký lenoch,než by se šplhal dolů a mezitím mu kořist utekla,raději vyčkává-to křižák pruhovaný je pravý opak. Nejen že sedí uprostřed sítě, ale vrhá se na kořist okamžitě.