Říjen 2010

HRÁTKY...

25. října 2010 v 15:32 | hp |  RODINA
Prodírám se knihou Úpravy fotografií v Lightroomu a zkouším...
Kritizujte a raďte, díky....

Nika1


Nika2


Nika4


Nika5


Nika6


Nika7


Nika8


Nika9


Nika10


Nika11


Nika3

Těším se na komentáře.

PODZIMNÍ

13. října 2010 v 23:01 | hp |  Na cestě
Tento týden byl krásný,podzimní,barevný a trošičku mrazivý. Bylo moc práce a čas na fotografování skoro žádný. Jen tak vyběhnout za barák do lesa a cvakat a cvakat,utíkat za zapadajícím sluníčkem...

podzimní1

podzimní2

podzimní3

podzimní4

podzimní5

podzimní6

podzimní7

podzimní8

podzimní9

podzimní10

Ještě zítra má být hezky, tak snad....

NA MORAVU

6. října 2010 v 22:48 | hp |  Na cestě
Tak jsme se zase vydali na návštěvu do Zlína a jako vloni jsem si vyloudila zajížďku do Bzence na Váté písky. První zastávku jsme udělali v obci Mosty, zaujala nás svou upraveností a krásným rybníčkem na návsi.

mosty

Klasická odrazovka, ale neodolala jsem. Pak jsme projížděli známou trasou na Moravské Budějovice a někde cestou vznikla další fotka - moravská políčka.

moravská políčka

Na zastávku Přívoz,kousek za Bzencem jsme dojeli zase kolem poledne. Tam, kde jsme vloni nechali stát auto byl velký ruch, auta projížděla sem a tam, tak jsme to také zkusili a jeli dál..to abychom nemuseli na lokalitu Váté písky jít tak dlouho. Ze slušnosti jsme se zeptali na vrátnici místního lomu a tam nám řekli: cedule je v příkopu, jeďte klidně dál, až kam chcete. Bylo to divné vjet až do chráněné oblasti, ale jeli jsme.

Váté písky

Dál než k ceduli jsme si netroufli. Hledali jsme kudlanky,nacházeli však jen pavouky a slunéčka,okolo nás jezdila auta.. jak na pražském mostě..no prostě rachot a velké zklamání. Auta zaparkovaná až daleko v chráněné oblasti,rozježděné ještěrky, sem tam kobylka a zapíchané klacíky po fotografech. Co se asi stane z této oblasti příští rok a budou zde ještě nějaká chráněná zvířata a hlavně kudlanky ?
Asi ne.

pavouk

Zabalili jsme to a jeli raději dál. Směr Zlín a každoroční povinná návštěva ZOO Lešná.

zámek

První moje cesta je vždy k tučňákům a gorilám, venku byli dva otrávení tučňáci a gorila se líně válela a vystrčila na nás zadek. Už vím, že nemá cenu čekat, nepohne se...
Tak do mého oblíbeného pavilonu TROPICKÁ HALA YUCATAN. Zase smůla..právě zavlažovali, ze stropu se hrnul mlžný opar, zvířata se schovávala,lidé schovávali foťáky a děti vztekle řvaly na rodiče, že nic nevidí.

TROPICKÁ HALA YUCATAN

Tak rychle strčit foťák pod sušičku, ještě že ji tady mají a jdeme do Afriky. Místní lvi mne nikdy nezklamali.

vážky

U potůčku jsem uviděla a vyfotila..nic moc,na můstku stále někdo chodil a neudržela jsem to.

nuda lev

Bylo vedro, on a ona spali,čekala jsem a aspoň si zívl. Chvilku pokukoval a pak se zase svalil do trávy a spal dál. Zase zklamání...

lev

Pokračujeme, rozhodnuti odpočinout si u rybníka s pelikány a opicemi a tam konečně zábava. Jeden frajer vyskočil na zídku, vyhnal všechny lidi kolem a usadil se na lavičce. Další pelikán se ho snažil napodobit,asi 4x se rozjel a vždy naboural do zídky..zkrátka nepovedlo se.

pelikán


Lidé odstoupili do uctivé vzdálenosti a toho jsem musela využít -šla jsem a manžel fotil.

pelikán a já

Chtěl chudák něco dobrého k snědku,nic jsem u sebe neměla, nebo si chtěl zabrat lavičku jen pro sebe..

já

Nakonec vznikla série fotek, otvíral na pohyb mé ruky svůj ohromný zobák a já si připadala jako dirigent.
Myslím, že takový zážitek je první a zároveň poslední v mém životě a já se bavila...

dálnice

Druhý den jsme se vraceli domů vyjímečně po dálnici....