Srpen 2010

GIBRALTAR

29. srpna 2010 v 21:06 | hp |  Výlety
Gibraltar se nachází na jihu Pyrenejského poloostrova a má 12 km pobřeží. Je omýván Středozemním mořem. Většinu území zabírá velká vápencová skála, která sahá do výšky 426 metrů. Není zde zdroj pitné vody. Na Gibraltaru žije jediná kolonie makaků bezocasých v Evropě. Místní obyvatelé si je hýčkají, protože věří historce, že dokud zde budou makaci žít, bude Gibraltar Britský./z webu/.


Gibraltar

My jsme tam jeli pouze na jeden den a ještě k tomu velice organizovaně, což bylo škoda.

Gibraltar12

Při vstupu na britské území vše proběhlo hladce, celnící prošli autobus, nakoukli do pasů / na občanku nelze/ a mohli jsme pokračovat. Prohlídli jsme si přístav a čekali na mini autobusy, aby nás vyvezly nahoru.

Gibraltar10

Gibraltar7


Naštěstí jsem seděla vedle řidiče a mohla cvaknout něco přes okno.

Gibraltar1

Nahoře mi nakázal okno zavřít a hned jak zastavil, mi bylo jasné proč. Vrhla se nám do autobusu opička a očekávala od řidiče pamlsek. Museli jsme všechno nechat v autobusu,protože místní makakové kradou.

Gibraltar2


Gibraltar3

Pohled dolů na přístav nebyl nic moc. Stromy byly vysoké a makakové nás pořád pronásledovali. Některé dámy se tak bály, že pobíhaly a ječely a tak nás raději co nejrychleji nahnali do místní jeskyně.

jeskyně sv.Michala


Zajímavá je také jeskyně sv. Michala se stalaktity a stalagmity. Byla známa již od prehistorických dob. Legenda říká, že jeskyně nemá konec a je spojená podmořským tunelem s Afrikou. Během 2.sv. války mohla být jeskyně použita jako vojenská nemocnice, ale nikdy nebylo této možnosti využito. Při průzkumných pracech byla objevena další jeskyně, tzv. dolní jeskyně sv. Michala. Jeskyně má výbornou akustiku a používá se jako koncertní síň./ z webu/

jeskyně


Já osobně se v jeskyních a obecně pod zemí necítím dobře, tak jsem ji jenom proběhla a sem tam něco cvakla. Manžel natáčel na video vše, tak jsem ani nelitovala.

Gibraltar8


Gibraltar9


Nahoře na skále je hodně vlhko, dlaždice na cestě a schodech stále kluzké a já se připletla k hroznému pádu jednoho japonce, zatímco ostatní nakupovali v místním obchůdku pohlednice,čekala jsem raději mezi opicema.

Gibraltar4


Gibraltar5


Gibraltar6

Cestou...


Gibraltar13

Gibraltar14


Pohled přes moře / asi 30km/ na Maroko.

Gibraltar15


Konec u majáku.

Gibraltar17

Dolů jsme zase jeli v koloně, rozloučili se s velmi sympatickým řidičem a šli si prohlédnout město.
Na náměstí jsme se měli sejít za dvě hodiny.

Gibraltar16


My jsme prošli místní uličky a zavítali do prodejny fotoaparátů a příslušenství, kde se nám okamžitě začal věnovat majitel a už to jelo. Zmínila jsem se o objektivu 70-300, přinesl Canon, nasadil a poslal mne vyzkoušet ho ven. Pak ještě Sigmu a když mi sdělil cenu 300 euro, byla jsem nešťastná, že jsme peníze nechali na hotelu a nemohu si ho koupit. No mají tam jiné ceny.
Tak jsme aspoň koupili alkohol a cigarety..velmi levně, bez daně...

Gibraltar11
ANDALUSIE Španělsko

19. srpna 2010 v 21:59 | hp |  Výlety
Letošní dovolená ve Španělsku byla naprosto skvělá.Andalusie a přístav Puerto Marina, kde jsme byli ubytováni plně vyhovoval naší představě..my dva žijící na samotě v lese jsme se najednou ocitli v ruchu přístavního městečka,považovaného za jeden z nejkrásnějších přístavů světa.

Puerto Marina 1

Puerto Marina 2


Puerto Marina 3


Puerto Marina 4

Benalmadena, jak se čtvrť jmenovala byla postavena v kopci,který jsme také museli prozkoumat. Jsou zde překrásné vilky a zahrady, ale bohužel skoro prázdné. Na mnoha domech byla cedule Na prodej a přitom se stále stavělo znovu a znovu. Tolik rozestavěných hotelů a vil nás dost překvapilo.

Puerto Marina 5
Pohled z pokoje.

Puerto Marina 6


Puerto Marina 7

V přístavu byla jedna loď krásnější než druhá, každá jiná. I na nich jsou však cedule " Na prodej" a ceny?
Tak kolem 4 milionů.

Puerto Marina 8

Puerto Marina 9


Puerto Marina 11a
Puerto Marina 11


Puerto Marina 12

Noční život v přístavu nekončil. Obchůdky a restaurace byly otevřeny, všude jsme byli vítáni a stále nás lákali k návštěvě. Ráda jsem sedávala nad vodou a pozorovala turisty, bohaté i chudší, černochy, kteří nabízeli zboží nebo černošky, kterí pletly copánky třeba celou noc, ráda jsem krmila ryby,kterých bylo v přístavu neuvěřitelné množství a nesměly se lovit.


Puerto Marina 14

Jeden večer jsme se také nechali nalákat na projížku katamaránem a byl to zážitek.

Puerto Marina 15

Jela s námi rodina ze Švédska a docela dobře jsme si rozuměli.

Puerto Marina 16


Puerto Marina 17
Puerto Marina 18

Problém ale nastal, když jsme vyjeli z přístavu na širé moře. Najednou se zvedl vítr a vlny byly docela velké. Nám se to líbilo..byli jsme připoutáni, tak co. Mladá švédka ale spustila takový ryk, že kapitán nevydržel ,katamarán otočil a vrátil se do chráněných vod přístavu.
Byla jsem strašně zklamaná, nadávala mu a ani nabídnuté pití to nespravilo. Půl hodiny jsme brázdili vody v přístavu a vše, co je možné vidět ze břehu, jsme znovu viděli z lodě.

Puerto Marina 20Puerto Marina 19

Puerto Marina 21


Puerto Marina 22


Puerto Marina 23


Puerto Marina 24


Puerto Marina 25


Puerto Marina 27


Puerto Marina 28

Plavba skončila až po 22.hodině a v přístavu se teprve začal rozjíždět večerní život.


bazén u hotelu


A na závěr jedno zamávání z hotelového bazénu...


Příště výlet na Gibraltar.

KYTIČKY

5. srpna 2010 v 13:05 | HP |  Ze zahrady
Pořád mám málo času.Každý den si říkám:zbyde mi chvilka a já dám na blog fotografie z dovolené ve Španělsku, ale ta chvilka se nenajde. Pořád je něco důležitějšího, neodkladného co musím...
A tak aspoň pár kytiček ze zahrádky, snad potěší.

letní

letní

l3

l4

l5

l6

l7

l8

l9

l10

Poslední fotka je dílem Lucky,která toužila si zafotit se zrcadlovkou a tak jsem jí ji půjčila. A když se jí napoprvé nedařilo zaostřit na oči a fotila v protisvětle, většina fotek se nepovedla.
Tato se mi líbila.Má krásný pokeh.Vznikl prosvítajícím sluníčkem mezi lesními stromy.