Březen 2009

STRAŠILKA AUSTRALSKÁ

5. března 2009 v 15:04 | Hana |  Ostatní
Mezi má domácí zvířátka patřila i strašilka australská.Původně jsem měla dvě, obě samičky, ale postupně umřely a zanechaly po sobě několik desítek vajíček.Podle odborných článků na netu jsem se dozvěděla, že se z vajíček líhnou nymfy také až za několik měsíců a tak jsem je nechala v terariu u jiných strašilek a čekám.Nechala jsem i uschlé nesežrané lístí z ostružiníku a maliníku, často rosím a jsem zvědavá na výsledek.


V terariu žijí strašilky podobné větvičce a ty se rozmnožují velmi dobře. Dospělé zemřely a najednou se začaly objevovat malé nymfy, myslela jsem, že to budou strašilky australské, ale ne...ty si dávají na čas a možná, že se ani nevylíhnou.Také jsem je zkusila dát do krabičky na vlhkou podložku podle rad na webu, bohužel brzy začala vajíčka plesnivět a musela jsem je vyhodit. Ještě jich ale dost zůstalo v teráriu, jen si tam tak leží a já čekám.

Tento druh domácích zvířátek bych doporučila všem dětem. Je s nimi celkem málo práce a pozorování je velmi zábavné.Je možné si je velmi opatrně vzít na ruku, nejprve se leknete, protože jejich drápky na konci nožiček jsou velmi ostré, ale nebojte nic vám neudělají.S touto fotkou jsem se zůčastnila soutěže firmy Canon, ve které hlasovali lidé z celé Evropy, ale nelíbila se a já neuspěla. No nevadí...mně se líbí.


Mladé strašilky se začaly rodit a tohle je jedna z posledních společných fotek, než strašilka australská odešla.


A to je poslední fotka mé strašilky. Už se skoro nehýbala a celá byla taková měkká a vláčná. Tak jsem ji udělala poslední foto i když je to trochu morbidní.
A já budu čekat, jestli se její potomci vylíhnou a budu mít zase co fotit.