Prosinec 2007

Přání

29. prosince 2007 v 21:56 | Hanaska
Že prý je to neskutečné a plné zmatků?
Dát slunéčko sedmitečné k vánočnímu svátku?
Usmíváš se ?
To je skvělé! To je účel přání !
Šťastné a veselé vánoční rozjímání...
*****************
Chceš-li učinit lidi šťastnějšími, neobdarovávej je, nýbrž jim splň některé z jejich přání.
Epikuros ze Samu
*****************
*****************
Lidé mají v zásadě jen dvě přání: zestárnout a přitom zůstat mladí.
Peter Bamm

Barevná zima.

28. prosince 2007 v 21:48 | Hanaska |  Ze zahrady
Letošní zima je pro mne vyhovující, mrzne zatím jenom málo, sníh trošičku poprášil trávu a stromy jsou krásně ojíněné . Den začíná mlhou, sluníčko vykoukne sporadicky, někdy jen brzy ráno a přesto se najde místečko, které zazáří barevně.
Vřesy a vřesovce na skalce hrají krásnými barvami, mráz stále ještě nezlomil poslední poupátka růžiček a listy škupmy si zachovaly svou podzimní barevnost.
Ranní paprsky a námraza vytváří na uschlých květinách a listech krásné obrazy.
Listy svídy končí procházka barevnou zimou.

Jeden smutný den.

8. prosince 2007 v 22:14 | Hanaska |  Na cestě
Sluníčko konečně po dlouhé době svítí a já unavená výrobou požárního auta pro oslavence,
po úklidu domácnosti a nakrmení všech domácích mazlíčků se dokopu k procházce tam, kde jsou ještě nějaké paprsky sluníčka. Jen tam ale dojdu, objeví se ty protivné mraky a světla valem ubývá.
Cesta v krásné, staré dubové aleji mne vítá kolejemi od traktorů, plných kaluží.
Světlo nic moc, tak co..aspoň kaluže a odtazy v nich.
Cestou koukám střídavě na zem, pokukuji jestli nějaký paprsek nevykoukne a sleduji ty staré duby. Co asi už viděly za tu dobu, co tu stojí,kolik koní s povozem, traktorů a nákladníc aut kolem nich projelo a cestu stále prohlubovalo.Kolik větví tyto povozy olámaly a kolikrát drcly do kmenů.A duby stojí jako skály..
Smutek a únava se ještě stále drží jako klíště, zima mi leze na nehty,hlavu mám rozcuchanou,ale domů se mi ještě nechce..tak jdu dál.Blížím se k Zárybničí, rozpadlému statku,který družstvo zanechalo ve zuboženém stavu a těším se, že nový majitel konečně tento krásný koutek zase přivede k životu.
Trošku se ohřeji, ne pohledem na toto rozpadající stavení, schovám se do koutku, kam vítr na mnou nemůže a tak moc bych chtěla, aby aspoň na chvilku sluníčko nakouklo okny dovnitř a obrázek mi oživilo..ale ne, nedočkám se.
Tak ještě jeden pohled oknem na krásný a plný života Mrázkův mlýn a loučím se.
Vcházím do další dubové aleje,která lemuje cestu k mlýnu..je chráněna státem a doufám, že ještě dlouho bude.Dnes člověk nikdy neví.
V tomto mlýně si majitel postavil malou vodní elektrárnu,kolem protéká černovický potok, zkrátka je to opravdu krásný,zachovalý koutek venkova a je se zde na co dívat.Ale já se již ze své cesty vracím domů, promrzlá, ale s lepší náladou.
**********************